Úvodní strana Zákroky Plastická chirurgie Zvětšení prsou - augmentace

Zvětšení prsou - augmentace

Mnoho žen a dívek trpí pocity deprese, protože jejich prsy jsou menší než požadovaný ideál. Pokud je to i Váš problém a chcete jej řešit s pomocí plastického chirurga, doporučujeme Vám obracet se vždy jen na zkušené odborníky. Ti Vám mohou zajistit nejen řešení estetické, ale navíc neohrozí Vaše zdraví nekvalifikovaným přístupem.

 • Ke zvětšení prsou používáme výhradně implantáty renomovaných firem.
 • Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii s jednodenní hospitalizací.
 • Operační postup je možný z podprsní rýhy (viz obrázek 3) nebo prsním dvorcem (viz obrázek 2). Jizvy jsou jemné, skryté pod prsem či v pigmentu dvorce.

Při rozhodování o operaci zvětšení prsou dává plastický chirurg přednost operaci u žen, které již neplánují další těhotenství. Graviditu ani kojení sice tento výkon nevylučuje, ale mohou být zdrojem určitých komplikací nebo zhoršení kosmetického efektu. Někdy však nedostatečně vyvinutý prs vede u mladých žen k pocitům méněcennosti bránící navázat normální partnerský vztah. Zde po zralé úvaze může plastický chirurg pomoci.

 • U zvětšení prsou v našem zařízení používáme nejnovější a zatím nejkvalitnější dodávané implantáty Polytech Health and Aestetics a Nagor - součást skupiny GCA.
 • Silikonové implantáty mají zdrsnělý povrch, který brání tvorbě vazivového pouzdra kolem nich. Dutina je vyplněna silikonovým gelem. Velikost implantátů se volí jako kompromis mezi požadavkem pacientky a možností danou velikost implantovat. Gelová náplň dává prsu přirozenou pohmatovou kvalitu.
 • Na českém trhu jsou i tzv. odlehčené prsní implantáty Polytech B-Lite https://www.polytechimplantaty.cz/b-lite/ , které mají váhu o 30% nižší než ostatní dostupné implantáty. Odolávají tedy gravitaci mnohem déle.
 • Odlehčené silikonové implantáty POLYTECH B-lite jsou stejné, jako všechny silikonové implantáty - odolávají tlaku, jsou hypoalergenní, cenově dostupné - přitom jsou o 1/3 lehčí. Pro operace prsou jsou to ideální vlastnosti.
 • Prsní silikonové implantáty Polytech Health & Aesthetic - proč si vybrat tuto značku prsních implantátů? Odpovědi na tyto otázky najdete zde.

Uložení prsních implantátů

 • pod prsní žlázu - subglandulární:  umístěním implantátu můžeme upravit mírný stupeň prsní ptózy, implantát pozvedne bradavky směrem nahoru. 
 • pod sval – submuskulární - umístění pod velkým prsním svalem, při operaci je nutné sval částečně protnout, tudíž po operaci můžou být bolesti 
 • Subfasciální - uložení implantátu zčásti pod svalovou fascii velkého prsního svalu.

Všechny metody zvětšení prsou (pod sval či pod prsní žlázu) mají své výhody a nevýhody. Volba záleží na kvalitě a velikosti žlázy, kvalitě kůže a podkoží, síle a kvalitě svalu.

Silikonový implantát svou hmotností táhne prs časem směrem dolů vlivem zemské přitažlivosti. Bohužel po čase může dojít k poklesu a prověšení prsou. Čím jsou implantáty větší a těžší, tím je prověšení prsou pravděpodobnější. Pacientky musí po letech zvažovat modelační operaci. Oproti tomu je u Polytech B-lite riziko možné reoperace minimální. Nezanedbatelnou výhodou Polytech B-Lite implantátů je také daleko menší zatěžování páteře.

 • Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii a trvá podle rozsahu asi 1 hodinu. Způsob vedení řezu, jeho umístění si dohodnete předem s operatérem.
 • Operační postup je možný z podprsní rýhy nebo z řezu při dolním okraji bradavky.
 • Operační rána se šije jemným šicím materiálem, který je velmi dobře snášen a přináší i výborný kosmetický efekt.
 • Konce stehů se odstraňují podle hojení cca 14 dní po operaci.
 • Již na sále se obléká speciální elastická podprsenka. Doporučujeme nosit cca 4 -6 týdnů po operaci (dle doporučení Vašeho operatéra). V některých případech můžete dostat i prsní pás.
 • Bolesti po výkonu mají charakter tlaku na hrudníku a lze je dobře tlumit analgetiky.

Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu, rekonvalescence je individuální a závisí na daných možnostech hojení každého jedince, ale je odrazem svědomitosti každého pacienta. 

Pozitivní výsledek a oboustranná spokojenost je ve Vašem i našem zájmu. Nezbytným předpokladem je proto důvěra a spolupráce pacientky a chirurga.

Prsní implantáty patří mezi nejkontrolovanější zdravotní prostředek. Jak je to s jejich životností? Skutečně je po zvětšení prsou mohu mít už na celý život? Více v článku https://bit.ly/zivotnost_implantatu

Ceník zákroků & úkonů
Zvětšení prsou vč. kulatých implantátů Polytech od 74 500 Kč
Zvětšení prsou vč. kulatých implantátů Polytech B-Lite od 93 500 Kč
Zvětšení prsou vč. kulatých implantátů Polytech Microthane od 84 500 Kč
Zvětšení prsou vč. anatomických implantátů Polytech od 76 500 Kč
Zvětšení prsou vč. anatomických implantátů Polytech B-Lite od 106 500 Kč
Zvětšení prsou vč. anatomických implantátů Polytech Michrothane od 86 500 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

 • při druhé a další operaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
 • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.


Provedené zákroky
Před zákrokemPřed zákrokem
Po zákrokuPo zákroku
Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li můžu operaci podstoupit, i když ještě kojím.

Dobrý den, rozhodně ne, operaci lze provést až 6 měsíců po ukončení kojení.

Dobrý den, jak dlouho musím po operaci nosit elastickou podprsenku?

Dobrý den, elastickou podprsenku doporučujeme nosit nonstop měsíc po operaci, poté je možné nosit sportovní podprsenku. Podprsenku s kosticemi ne dříve jak za 4 měsíce po operaci.

#BBD0E0 »

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli provádíte zvětšení prsou látkou meta crill?

Dobrý den, zvětšení prsou pomocí látky Metacrill neprovádíme.

Dobrý den, již od puberty mě trápí asymetrická prsa. Rozdíl ve velikosti je dosti velký a to mi činí značné problémy. Je mi 26 let a jsem zatím bezdětná. Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné podstoupit již teď nějaký zákrok, nebo až po dětech a zda se dá zhruba určit cena. Děkuji.

Jelikož těhotenství může nepříznivě ovlivnit výsledek operace, je lepší jakýkoliv zákrok provádět až po těhotenství. Zvětšovací operaci prsou lze provést i před těhotenstvím, akorát je nutné počítat s tím, že event. těhotenství a kojení mohou zhoršit kosmetický efekt operace. Po ukončení kojení lze prsa chirurgicky upravit. 

Asymetrie prsou lze řešit vložením rozdílných velikostí implantátů, pokud není třeba prsa zvětšovat, lze provést menší redukci většího prsu a prsa zmodelovat. Je však třeba upozornit, že nelze docílit stoprocentní symetrie.

Dobrý den, mám jen takový menší dotaz, přemýšlím o plastice prsou a zajímala by mě přibližná cena o zvětšení asi o dvě čísla, předem Děkuji.

Dobrý den, cena se liší pouze ve výběru implantátů. Máte možnost výběru tvaru implantátů kulaté/standardní nebo tvar kapky/anatomický. Dále jsou v nabídce odlehčené prsní implantáty Polytech B - Lite, které jsou rovněž anatomicky tvarované nebo kulaté. Firma Polytech nabízí i implantáty s povrchem Microthane - který snižuje riziko tvorby pooperační kapsulace. Vhodný typ, povrch a velikost vyberete při osobní konzultaci s plastickým chirurgem. 

Dobrý den, výrobce implantátů návštěvu infrasauny nevylučuje.

Dobrý den, před 5 lety jsem u Vás podstoupila augmentaci prsou a chtěla bych začít navštěvovat infrasaunu Na internetu jsem se dočetla, že se infrasauna nedoporučuje lidem se silikonovými implantáty. Jaký je Váš názor?

Dobrý den, výrobce implantátů návštěvu infrasauny nevylučuje.

Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala jaký je standardní postup před zákrokem augmentace.To znamená kdy se objednat,jak dlouho se čeká na zákrok a jaké musí být předoperační vyšetření.Děkuji za odpověď

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Před vlastním zákrokem je nezbytná konzultace s plastickým chirurgem, který by Vás vyšetřil a společně byste se dohodli na velikosti i typu implantátu. Pan doktor by rovněž pohovořil o principu operace, vedení jizev, uložení implantátů, pooperačním průběhu operace, možných rizicích a komplikacích a jejich řešení. Objednací doba na konzultaci je cca 3-5 týdnů, stejná je i doba objednání na operaci. K operaci musíte nastupovat zdravá, bez nachlazení, mimo termín menses. Je potřeba podstoupit předoperační vyšetření pro celkovou anestezii (krevní obraz, sedimentace, moč, APTT, QUICK (INR), EKG + popis, jaterní testy, biochemické vyšetření krevní plazmy vč. jaterních testů, ionty v séru), které nesmí být starší 14-ti dnů od termínu operace. Předoperační vyšetření provádí obvodní lékař, nebo je možno ho provést na naši klinice za poplatek 3.500,- Kč.

V některých případech může lékař požadovat i vyšetření od specialistů (mamologie, ultrazvuk apod.). 

Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik stojí takzvané doživotní implantáty.

Na naší klinice máme velmi dobré a dlouholeté zkušenosti s implantáty od firmy Polytech (tato značka splňuje nejpřísnější atesty a normy). V medicíně však hraje významnou roli skutečnost, že lidské tělo je nevyzpytatelné a nikdy nelze jednoznačně říct, jak na cizorodý materiál (implantát) zareaguje. Ani od nejkvalitnějšího prsního implantátu nelze zcela očekávat, že bude bezproblémově sloužit po celý život. Doživotní záruka neznamená, že se vztahuje na všechny případy poškození a komplikací, a také to neznamená, že už nikdy nebude třeba implantáty vyměnit nebo prsa znovu poopravit. To platí zejména, proběhnou-li po zvětšující operaci prsou případná těhotenství a kojení, výkyvy váhy apod. Celkové náklady na zvětšovací operaci prsou (standardní implantáty) se pohybuje kolem 71.500,-Kč.

Implantáty Polytech lze „nosit“ celý život a nezaznamenáte žádný negativní efekt. Německý výrobce nemá ve svých normách dobu, kdy by se implantáty měly vyměnit. Toto je ryze individuální.
Celoživotní záruka se vztahuje na mechanické poškození (extruze gelu, prasknutí implantátu) a částečná dočasná záruka se vztahuje na nejčastěji uváděnou komplikaci – kapsulární kontrakturu. Více informací najde te zde: https://www.zvetseniprsou.info/zarucni-program/

V poslední době se hodně řeší povrch prsních implantátů a s tím spojené komplikace. Jaký povrch je u Polytechu nejbezpečnější?

Polytech implantáty se vyrábějí texturované, což je konvenční povrch. Tuto texturaci nabízí společnost v podobě mikrotexturace, kde je textura více fixována na okolní tkáň. Jako jediný silikonový výrobce nabízí Polytech rovněž jedinečný povrch Microthane®, což je implantát s mikropolyuretanovým povrchem. Tento „potah“ je od konce 70. let prověřen jako nejjistější volba proti vzniku kapsulární kontraktury. Typy a povrchy implantátů najdete zde: https://www.zvetseniprsou.info/polytech-implantaty/jake-implantaty-nabizime/

Bojím se rakoviny prsu. Nezkreslují prsní implantáty výsledky mamografu či sono vyšetření?

Moderní zobrazovací metody určují poměrně spolehlivě stav prsů. Rovněž je důležitá správná interpretace těchto výsledků lékařem. Před každým vyšetřením na hrudníku je nutné lékaře upozornit na prsní implantáty. 

Jak se pozná kapsulace, nebo že mi prsní implantát praskl?

Kapsule je častěji rozpoznatelná než ruptura implantátu. Tvrdá kapsula ovlivňuje tvar prsu a rovněž bývá doprovázena bolestí či otokem. Prasklý implantát lze vypozorovat otokem prsů a později je určen při sonografii, případně operačním výkonu.

Z čeho je gel v B-lite®️ implantátech vyroben?

Gel v B-lite®️ implantátech je tvořen permanentním spojením mikrosfér (malých dutých částic) ve standartním silikonovém gelu medicínské kvality, což způsobuje, že je implantát výrazně lehčí. Mikrosféry se široce používají v celé řadě aplikací. Jsou biokompatibilní a můžeme je nalézt ve zdravotnických prostředcích a kosmetice. (1) Mikrosféry jsou integrovány do kohezivního gelu a jejich vazba na gel zůstává neporušená i v nepravděpodobném případě prasknutí implantátu. Gel B-lite®️ implantátů spojuje technologie používané ve vesmírné technologii a nabízí výrazně nižší hmotnost. Mikrosféry jsou biokompatibilní a používají se v mnoha medicínských oborech, jako urologie, gastroenterologie, ortopedie a další.(1)

1. Govrin-Yehudain, Jacky et al: Lightweight Breast Implants: A Novel Solution for Breast Augmentation and Reconstruction Mammaplasty, Aesthet Surg J. 2015 Nov; 35(8): 965–971. doi: 10.1093/asj/sjv080
(link: https://academic.oup.com/asj/article/35/8/965/249192)
 

více o implantátech B - Lite najdete zde: https://www.zvetseniprsou.info/b-lite/

Co jsou B-lite®️ mikrosféry?

B-lite®️ mikrosféry jsou malé mikroskopické kuličky, které jsou velmi silné, ale extrémně lehké. Mikrosféry jsou biokompatibilní a velmi stabilní.