Úvodní strana Zákroky Plastická chirurgie Operace horních očních víček

Operace horních očních víček

Operace očních víček patří do kategorie zásahů řešících problematiku změn působených stárnutím. Je radikálním odstraněním těchto projevů s velice efektním výsledkem. Provádí se buď jako samostatný výkon pouze na dolních nebo na horních víčkách či současně v závislosti na místním nálezu. Pokud je třeba řešit projevy stárnutí celého obličeje, je nejprve provedena operace obličeje a krku a v krátké době následuje operace očních víček.

 • Operace horních víček se provádí v místní anestezii, ambulantně.

Stehy se odstraňují 6.-10. den po operaci.

Osobní porada

Prvním a zásadním krokem před rozhodnutím o provedení zákroku je osobní porada se zkušeným plastickým chirurgem. Samozřejmým předpokladem pro uvažovaný zákrok je dobrý zdravotní stav, který určuje horní věkovou hranici pro tento zákrok.

 • U horních víček, kde je větší rozsah pohybu než na dolních víčkách, vznikají dříve či později velké kožní nadbytky. Ty mohou být ovlivněny i dalšími faktory – typem kůže, náchylností k otokům víček (např. alergickými projevy, onemocnění ledvin), nejčastěji však rodinnou dispozicí a prolapsy tukových váčků zejména ve vnitřních koutcích horních víček.

Je však třeba upozornit, že se operací neodstraní jemné mimické vrásky na dolním víčku a zevním koutku oka. Ty vznikají vlivem navyklé mimiky obličejových svalů a u každého jedince individuálně.

Předoperační pokyny

 • K operaci je nutno se dostavit nalačno (4-6 hodiny před plánovaným zákrokem) po provedení celkové hygieny, bez líčení. 
 • Připravte si doma ledové/chladné obklady. 
 • Přineste si s sebou tmavé brýle. 
 • Případný pobyt v Sanatoriu je do stabilizace celkového zdravotního stavu, poté následuje propuštění do domácího ošetření již bez obkladů s tmavými brýlemi na očích.

Po ambulantních operacích očních víček doporučujeme mít sjednaný odvoz domů.

Operace horních víček a pooperační období

 • Operační řez na horních víčkách je situován do kožního ohybu víčka, téměř vždy je nutno překročit řezem hranici zevního koutku k dokonalému odstranění kožního přebytku.
 • Operace je ukončena obklady a elastickou kompresí. Otoky víček a podkožní krevní podlitiny patří k pooperačnímu průběhu.
 • V období do vyjmutí stehů doporučujeme klidový režim s pečlivým přikládáním studených obkladů přes den a elastickou kompresi přes noc.
 • Více o operaci horních víček najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=kDarOnfB18Q
 • Do běžného životního režimu se lze zapojit po 7dnech, po 14 dnech lze začít užívat běžnou kosmetiku, líčení doporučujeme za 3-4 týdny. Sportování a fyzická zátěž je možná po 3 – 4 týdnech.

Kouření výrazně zpomaluje proces hojení a je třeba aby každý pacient zvážil toto riziko

Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu, rekonvalescence je individuální a závisí na daných možnostech hojení každého jedince, ale je odrazem svědomitosti každého pacienta.

Pozitivní výsledek a oboustranná spokojenost je ve Vašem i našem zájmu. Nezbytným předpokladem je proto důvěra a spolupráce pacienta a chirurga.

Ceník zákroků & úkonů
Ambulantní operace horních víček od 13 900 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

 • při druhé a další operaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
 • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Provedené zákroky
Před zákrokemPřed zákrokem
Po zákrokuPo zákroku

Máte dotaz?

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích: