Operace chrápání

Sanatorium plastické a estetické chirurgie v Chotovinách nabízí efektivní léčení chronické rýmy a chrápání, dále konzultaci a vyšetření ORL specialistou, monitoraci spánku.

Po konzultaci lékař doporučí další postup léčby či ošetření.  

Zlepšení nosní průchodnosti

  • operace - mukotomie dolních skořep pomocí radiofrekvence
  • odstranění nosní polyposy klasicky chirurgicky 
  • resekce spiny nebo kristy septa nosního klasicky chirurgicky 

Operační výkon v orofaryngu

  • resekce uvuly laserem nebo radiofrekvencí 
  • resekce uvuly a patrových oblouků s plastikou celého patra laserem nebo radiofrekvencí - zákrok se provádí dle dohody s lékařem v Praze nebo v Chotovinách
  • Adenotomie plasmovou koblací - odstranění nosní mandle plasmovou sondou - zákrok lze provést na pracovišti v Praze

Chrápání neboli ronchopathie je velice častý problém se kterým se na nás obrací naši pacienti.

Příčin může být celá řada a v podstatě se mohou dělit na celkové a lokální.

Obojí jdou spolu často ruku v ruce a vyžadují pak mezioborovou spolupráci a hlavně součinnost pacienta. Do celkových nejčastěji patří obezita, nadváha, užívání alkoholu, různých hypnotik, nezdravý životní styl, stres a mnoho dalších.

Do lokálních pak patří nejčastěji , a to je předmětem našeho oboru, špatná nosní průchodnost , špatné fyziologické a anatomické poměry v oblasti hltanové branky a kořene jazyka, méně často pak různé stomatologické deformity. Řešení ronchopathie je pak u každého pacienta velice individuální a je často nutná mezioborová spolupráce.

ORL patří k chirurgickým oborům a proto zde stručně popíšeme co vlastně naše klinika nabízí. U špatné nosní průchodnosti se dle lokálního nálezu provádí celá škála operačních výkonů. Nejčastěji se provádí mukotomie dolních skořep laserem, nebo dnes už lépe radiofrekvencí, což je 10 ti minutový zcela nebolestivý výkon v lokální anestezii. Méně často vidíme nosní polyposu, především u alergiků, která se provádí klasicky pomocí endoskopických technik ať už v lokální nebo celkové anestezii. 

Rovněž velice častý výkon je tzv. septoplastika, což je narovnání deformované přepážky nosní, kdy už se ale jedná o složitější zákrok v celkové anestezii s jednodenní hospitalizací. V oblasti hltanové branky se provádí nejčastěji plastika patra, zase buď laserem nebo lépe radiofrekvencí. Základním výkonem zde je uvulectomie, což je prosté odstranění hltanového čípku, častěji se ale provádí větší zákrok, kdy resekujeme částečně i patrové oblouky někdy i patrové tonsily.

Operačních postupů je mnoho, u každého pacienta se rozhodujeme jinak, a opětně je možnost toto provést jak v lokální tak celkové anestezii. Podstatná informace je, že tento výkon je již v pooperačním období bolestivější a většinou vyžaduje podávání analgetik. A další důležitá informace pro pacienta je to, že efekt všech operačních výkonů můžeme očekávat nejdříve za 3-4 týdny od operace po zahojení a zajizvení tkáně. Pokud pacient ale není indikován k chirurgickému zákroku, což většinou již vidíme při konsultaci dle lokálního nálezu, předáváme ho dále, většinou do spánkové laboratoře k vyzkoušení a přidělení systému tzv. přetlakového dýchání.

Zde je pouze velice stručně popsáno jak je možno řešit společenský a často i zdravotní problém zvaný chrápání.

Radiofrekvenční plastika měkkého patra - operace se provádí v lokální anestezii. Výkon trvá maximálně do 15 minut. Je zcela nebolestivý, většinou se provede resekce hltanového čípku, poté se provede plastika patrových oblouků a nakonec se několika vpichy  bipolární sondou zpevní celá oblast patra. Pacient může po zákroku ihned domů, efekt operace nastává zhruba za 3 týdny. Bolestivost není velká, postačí režimová opatření, úprava pooperační stravy a zcela běžná analgetika.

Ceník zákroků & úkonů
radiofrekvenční mukotomie od 8 000 Kč
radiofrekvenční uvuloplastika od 10 000 Kč
radiofrekvenční uvulopalatoplastika od 12 000 Kč
odstranění nosních polypů od 7 000 Kč
septoplastika od 15 000 Kč
plastika patra v celk. anestezii od 19 000 Kč
adenotomie plasmovou koblací od 12 000 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

  • při druhé a další operaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
  • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Máte dotaz?

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích: