Klientka Lucie H. Zvětšení prsou - augmentace

Měla jsem vždy malá prsa, po dětech ještě menší????????. Neměla jsem z toho komplex, ale moc se mi líbí vetsi prsa, toužila jsem po nich. Jsem nadšena, je to úžasný pocit.
Kdo zvažujete, jděte do toho. Opravdu se pooperační stav dá vydržet.
Péče na klinice v CHOTOVINÁCH luxusní, všichni moc hodní.
Mooooc děkuji.

Před zákrokem

Po zákroku

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li můžu operaci podstoupit, i když ještě kojím.

Dobrý den, rozhodně ne, operaci lze provést až 6 měsíců po ukončení kojení.

Dobrý den, jak dlouho musím po operaci nosit elastickou podprsenku?

Dobrý den, elastickou podprsenku doporučujeme nosit nonstop měsíc po operaci, poté je možné nosit sportovní podprsenku. Podprsenku s kosticemi ne dříve jak za 4 měsíce po operaci.

#BBD0E0 »

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli provádíte zvětšení prsou látkou meta crill?

Dobrý den, zvětšení prsou pomocí látky Metacrill neprovádíme.

Dobrý den, již od puberty mě trápí asymetrická prsa. Rozdíl ve velikosti je dosti velký a to mi činí značné problémy. Je mi 26 let a jsem zatím bezdětná. Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné podstoupit již teď nějaký zákrok, nebo až po dětech a zda se dá zhruba určit cena. Děkuji.

Jelikož těhotenství může nepříznivě ovlivnit výsledek operace, je lepší jakýkoliv zákrok provádět až po těhotenství. Zvětšovací operaci prsou lze provést i před těhotenstvím, akorát je nutné počítat s tím, že event. těhotenství a kojení mohou zhoršit kosmetický efekt operace. Po ukončení kojení lze prsa chirurgicky upravit. 

Asymetrie prsou lze řešit vložením rozdílných velikostí implantátů, pokud není třeba prsa zvětšovat, lze provést menší redukci většího prsu a prsa zmodelovat. Je však třeba upozornit, že nelze docílit stoprocentní symetrie.

Dobrý den, mám jen takový menší dotaz, přemýšlím o plastice prsou a zajímala by mě přibližná cena o zvětšení asi o dvě čísla, předem Děkuji.

Dobrý den, cena se liší pouze ve výběru implantátů. Máte možnost výběru tvaru implantátů kulaté/standardní nebo tvar kapky/anatomický. Dále jsou v nabídce odlehčené prsní implantáty Polytech B - Lite, které jsou rovněž anatomicky tvarované nebo kulaté. Firma Polytech nabízí i implantáty s povrchem Microthane - který snižuje riziko tvorby pooperační kapsulace. Vhodný typ, povrch a velikost vyberete při osobní konzultaci s plastickým chirurgem. 

Dobrý den, výrobce implantátů návštěvu infrasauny nevylučuje.

Dobrý den, před 5 lety jsem u Vás podstoupila augmentaci prsou a chtěla bych začít navštěvovat infrasaunu Na internetu jsem se dočetla, že se infrasauna nedoporučuje lidem se silikonovými implantáty. Jaký je Váš názor?

Dobrý den, výrobce implantátů návštěvu infrasauny nevylučuje.

Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala jaký je standardní postup před zákrokem augmentace.To znamená kdy se objednat,jak dlouho se čeká na zákrok a jaké musí být předoperační vyšetření.Děkuji za odpověď

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Před vlastním zákrokem je nezbytná konzultace s plastickým chirurgem, který by Vás vyšetřil a společně byste se dohodli na velikosti i typu implantátu. Pan doktor by rovněž pohovořil o principu operace, vedení jizev, uložení implantátů, pooperačním průběhu operace, možných rizicích a komplikacích a jejich řešení. Objednací doba na konzultaci je cca 3-5 týdnů, stejná je i doba objednání na operaci. K operaci musíte nastupovat zdravá, bez nachlazení, mimo termín menses. Je potřeba podstoupit předoperační vyšetření pro celkovou anestezii (krevní obraz, sedimentace, moč, APTT, QUICK (INR), EKG + popis, jaterní testy, biochemické vyšetření krevní plazmy vč. jaterních testů, ionty v séru), které nesmí být starší 14-ti dnů od termínu operace. Předoperační vyšetření provádí obvodní lékař, nebo je možno ho provést na naši klinice za poplatek 3.500,- Kč.

V některých případech může lékař požadovat i vyšetření od specialistů (mamologie, ultrazvuk apod.). 

Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik stojí takzvané doživotní implantáty.

Na naší klinice máme velmi dobré a dlouholeté zkušenosti s implantáty od firmy Polytech (tato značka splňuje nejpřísnější atesty a normy). V medicíně však hraje významnou roli skutečnost, že lidské tělo je nevyzpytatelné a nikdy nelze jednoznačně říct, jak na cizorodý materiál (implantát) zareaguje. Ani od nejkvalitnějšího prsního implantátu nelze zcela očekávat, že bude bezproblémově sloužit po celý život. Doživotní záruka neznamená, že se vztahuje na všechny případy poškození a komplikací, a také to neznamená, že už nikdy nebude třeba implantáty vyměnit nebo prsa znovu poopravit. To platí zejména, proběhnou-li po zvětšující operaci prsou případná těhotenství a kojení, výkyvy váhy apod. Celkové náklady na zvětšovací operaci prsou (standardní implantáty) se pohybuje kolem 71.500,-Kč.

Implantáty Polytech lze „nosit“ celý život a nezaznamenáte žádný negativní efekt. Německý výrobce nemá ve svých normách dobu, kdy by se implantáty měly vyměnit. Toto je ryze individuální.
Celoživotní záruka se vztahuje na mechanické poškození (extruze gelu, prasknutí implantátu) a částečná dočasná záruka se vztahuje na nejčastěji uváděnou komplikaci – kapsulární kontrakturu. Více informací najde te zde: https://www.zvetseniprsou.info/zarucni-program/

V poslední době se hodně řeší povrch prsních implantátů a s tím spojené komplikace. Jaký povrch je u Polytechu nejbezpečnější?

Polytech implantáty se vyrábějí texturované, což je konvenční povrch. Tuto texturaci nabízí společnost v podobě mikrotexturace, kde je textura více fixována na okolní tkáň. Jako jediný silikonový výrobce nabízí Polytech rovněž jedinečný povrch Microthane®, což je implantát s mikropolyuretanovým povrchem. Tento „potah“ je od konce 70. let prověřen jako nejjistější volba proti vzniku kapsulární kontraktury. Typy a povrchy implantátů najdete zde: https://www.zvetseniprsou.info/polytech-implantaty/jake-implantaty-nabizime/

Bojím se rakoviny prsu. Nezkreslují prsní implantáty výsledky mamografu či sono vyšetření?

Moderní zobrazovací metody určují poměrně spolehlivě stav prsů. Rovněž je důležitá správná interpretace těchto výsledků lékařem. Před každým vyšetřením na hrudníku je nutné lékaře upozornit na prsní implantáty. 

Jak se pozná kapsulace, nebo že mi prsní implantát praskl?

Kapsule je častěji rozpoznatelná než ruptura implantátu. Tvrdá kapsula ovlivňuje tvar prsu a rovněž bývá doprovázena bolestí či otokem. Prasklý implantát lze vypozorovat otokem prsů a později je určen při sonografii, případně operačním výkonu.

Z čeho je gel v B-lite®️ implantátech vyroben?

Gel v B-lite®️ implantátech je tvořen permanentním spojením mikrosfér (malých dutých částic) ve standartním silikonovém gelu medicínské kvality, což způsobuje, že je implantát výrazně lehčí. Mikrosféry se široce používají v celé řadě aplikací. Jsou biokompatibilní a můžeme je nalézt ve zdravotnických prostředcích a kosmetice. (1) Mikrosféry jsou integrovány do kohezivního gelu a jejich vazba na gel zůstává neporušená i v nepravděpodobném případě prasknutí implantátu. Gel B-lite®️ implantátů spojuje technologie používané ve vesmírné technologii a nabízí výrazně nižší hmotnost. Mikrosféry jsou biokompatibilní a používají se v mnoha medicínských oborech, jako urologie, gastroenterologie, ortopedie a další.(1)

1. Govrin-Yehudain, Jacky et al: Lightweight Breast Implants: A Novel Solution for Breast Augmentation and Reconstruction Mammaplasty, Aesthet Surg J. 2015 Nov; 35(8): 965–971. doi: 10.1093/asj/sjv080
(link: https://academic.oup.com/asj/article/35/8/965/249192)
 

více o implantátech B - Lite najdete zde: https://www.zvetseniprsou.info/b-lite/

Co jsou B-lite®️ mikrosféry?

B-lite®️ mikrosféry jsou malé mikroskopické kuličky, které jsou velmi silné, ale extrémně lehké. Mikrosféry jsou biokompatibilní a velmi stabilní.