Odstranění vrásek

Aplikace botulotoxinu odstraňuje mimické (dynamické) vrásky kolem očního okolí, mezi obočím (glabela), na čele. Pokud jsou vrásky hluboké, lze je současně vyplnit výplňovým materiálem.

Tento preparát se používá i při léčbě nadměrného pocení (hyperhidrózy).

Stárnutí pleti a tvorba vrásek závisí na velkém množství různých faktorů. Vedle přirozeného procesu stárnutí a genetických vloh se na rychlení procesu stárnutí podílí také vnější vlivy, jako je sluneční záření, kouření, stres a znečištěné životní prostředí. Také výrazné mimika může přispět k rychlejší tvorbě vrásek, a to zejména hlubokých. Struktura pleti se pomalu mění. Nejprve se objevují pouze jemné linie vrásek, postupně se vytváření hlubší rýhy, ztrácí se plnost obličeje a obrysy ztrácejí svoji linii a pevnost.

Co je to botulotoxin?

Přírodní čistý protein uvolňující svaly zodpovědné za vytvoření vrásek, které se objevují v průběhu stárnutí. Dodává pacientům uvolněný výraz, který pomáhá docílit žádaného přirozeného vzhledu.

Jak látka účinkuje?

Nízká dávka tohoto preparátu je aplikována tenkou jehličkou do specifického svalu, kde dojde k přerušení nervosvalového přenosu vzruchu a tím k požadovanému svalovému uvolnění. Díky uvolnění svalu jsou nežádoucí linky a vrásky výrazně redukovány.

Zákrok trvá cca 10-30 minut a většina pacientů se poté okamžitě, kromě některých omezeních, vrací k normální aktivitám.

Po dobu 4-6 hodin po ošetřením doporučujeme nelehat si, nepředklánět se, nesahat na ošetřená místa, procvičit svaly léčených oblastí nejdříve 30 minut po aplikaci – mračit se, smát se … Po dobu cca 2 dní necvičit, pouze jemné doteky v místech aplikace (při mytí, odličování, krémování), na kosmetickou masáž až za 2 týdny.

Jak dlouho preparát účinkuje?

Zlepšení stavu vrásek je vidět již několik dní (3-6) po ošetření. Efekt přetrvává obvykle 4-6 měsíců, ale skutečná délka účinku je u každého pacienta individuální. Po opakovaných aplikacích se účinek prodlužuje. Pro aplikaci doporučujeme se radit vždy se školeným a erudovaným personálem. 

Ceník zákroků & úkonů
Aplikace Botulotoxinu kolem očí od 4 200 Kč
Aplikace Botulotoxinu na celé čelo od 5 000 Kč
Aplikace Botulotoxinu - glabela od 3 500 Kč
Aplikace kyseliny hyaluronové do nasolabiálních vrásek od 3 300 Kč
Aplikace kyseliny hyaluronové (Stylage, Teosyal) - dle spotřeby materiálu od 1 100 Kč
Výplně kyselinou hyaluronovou - kruhy pod očima od 2 200 Kč
Výplně kyselinou hyaluronovou - vrásky nad horním rtem od 3 300 Kč
Aplikace botulotoxinu do glabely/mračivky + čelo od 7 900 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

  • třetí až páté ošetření kyselinou hyaluronovou = sleva 10%
  • od šestého ošetření sleva 20%

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na aplikaci botulotoxinu, nebo jiného prostředku k odstranění vrásek. Mám vrásky na čele a mezi obočím, ráda bych je odstranila. Jaká by byla cena při ošetření celého čela.

Dobrý den, aplikace botulotoxinu do celého čela stojí 4.500,- Kč. Nejedná se o permanentní metodu, je potřeba aplikaci po 4-6 měsících znovu opakovat. Pokud jsou vrásky navíc hluboké, je možno je zjemnit aplikací výplňových materiálů (v průběhu 6-9 měsíců dochází ke vstřebávání výplní a je potřeba je znovu opakovat).