Úvodní strana Zákroky Laserové operace Odstranění rozšířených žilek

Odstranění rozšířených žilek

Ošetření metličkových varixů na obličeji a na nohou

Mnoho žen a dívek má často nepříjemný až depresivní pocit, protože jejich nohy nesplňují vzhledem k rozšířeným žilám a žilním kresbám jejich ideál krásy. Na tyto problémy zde dnes již existují efektivní způsoby jejich řešení a také způsoby, jak jim v budoucnu předcházet.

Vyšetření stanoví příčiny a rozsah onemocnění cévního systému končetin. Vzhledem k možnosti moderního přístrojového vyšetření a přesného grafického i digitálního zhodnocení obtíží je možno stav s odstupem kontrolovat a vývoj porovnat.

Vlastní léčba:

  • Léčba cévním laserem
  • Sklerotizace
  • Laserová operace varixů

Léčba cévním laserem

Jemné pavoučkovité žilky je možno odstranit cévním laserem. Principem léčby je působení přesně vyladěného paprsku v tisícině vteřiny na zvolené místo s maximálním šetřením okolní tkáně. Zde hlavně platí nutnost konzultačního vyšetření a plánu léčby.

Vyřeší se žilní onemocnění ošetřením jednou pro vždy?

Příčinná léčba žilních onemocnění není známa, léková léčba (venofarmaky) odstraní jen subjektivní obtíže. Bez ovlivnění výše uvedenými způsoby žilní změny pouze postupují a vedou k vývoji žilního přetlaku, pigmentacím a nevratným kožním změnám zvláště na dolních končetinách.

Kosmetické změny s fialovými a červenými žilkami na stehnech a lýtkách nemusí být trvalým problémem. V každém případě je pokud možno jejich výskytu předcházet a pokud se objeví, konsultovat lékaře dříve než jejich rozsah překročí únosnou mez.

Je schopno ošetření cévním laserem řešit žilky na obličeji a tvářích?

Ano. Vzhled tohoto postižení je charakteristický a postupem času se zvýrazňuje. K jeho zvýraznění přispívá náhlé střídání okolní teploty a nechránění pokožky při pobytu na horách. Nepříjemné stopy může zanechat i neodborná napářka kůže obličeje nebo použití nevhodných kosmetických přípravků. Někdy je postižení charakteru pavoučkovitých névů nebo plošných postižení (oheň). Dosud i přes použití elektrokoagulace se střídavým úspěchem bylo nutno tyto cévní projevy skrývat pod make-up.

V závislosti na hustotě cévních změn kůže obličeje je nutno v některých případech provést ošetření opakovaně. Efekt takovéhoto ošetření svědčí pro preferenci použití laseru v této oblasti.


Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu, rekonvalescence je individuální a závisí na daných možnostech hojení každého jedince, ale je odrazem svědomitosti každého pacienta.

Pozitivní výsledek a oboustranná spokojenost je ve Vašem i našem zájmu. Nezbytným předpokladem je proto důvěra a spolupráce pacientky a chirurga.

Ceník zákroků & úkonů
Odstranění rozšířených žilek pomocí cévního laseru od 2 500 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

  • při druhé a další operaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
  • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den,ráda bych se touto cestou informovala na odstranění žilek v obličeji. Zajímá mne jakým typem laseru se tento zákrok provádí a cena.

Dobrý den, rozšířené žilky v obličeji ošetřujeme cévním laserem AURA a ambulantně. Cena jednoho energetického komplexu stojí 2.500,- Kč.