Úvodní strana Zákroky Cévní chirurgie Sklerotizace cév a metličkových žilek

Sklerotizace cév a metličkových žilek

Mnoho žen a dívek má často nepříjemný až depresivní pocit, protože jejich nohy nesplňují vzhledem k rozšířeným žilám a žilním kresbám jejich ideál krásy. Na tyto problémy zde dnes již existují efektivní způsoby jejich řešení a také způsoby, jak jim v budoucnu předcházet.

Vyšetření stanoví příčiny a rozsah onemocnění cévního systému končetin. Vzhledem k možnosti moderního přístrojového vyšetření a přesného grafického i digitálního zhodnocení obtíží je možno stav s odstupem kontrolovat a vývoj porovnat.

Vlastní léčba:

  • Léčba cévním laserem
  • Sklerotizace
  • Laserová operace varixů

Sklerotizace – injekční, nebolestivá

Přesným vstříknutím malých množství speciálního roztoku do žilek a následnou bandáží dojde k jejich uzavření a postupnému vstřebávání. Následkem toho se stanou zcela, nebo téměř neviditelné. Léčba je postupná, není možno odstranit všechny žilky již při prvém ošetření. Na ošetření navazuje bandáž ošetřené končetiny na dobu 2-3 týdnů, ve které je možno končetiny plně zatěžovat.

Není možno v tomto přehledu vynechat informaci o následcích ponechaného pokračujícího onemocnění, které vedou ke zvětšování křečových žil, křečím, otokům a vzniku bércových vředů.

Léčba a řešení stavů při neléčeném onemocnění je obtížnější a tím je i ovlivněn trvalý dobrý výsledek.

Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu, rekonvalescence je individuální a závisí na daných možnostech hojení každého jedince, ale je odrazem svědomitosti každého pacienta.

Pozitivní výsledek a oboustranná spokojenost je ve Vašem i našem zájmu. Nezbytným předpokladem je proto důvěra a spolupráce pacientky a chirurga.

Ceník zákroků & úkonů
Sklerotizace cév a metličkových žilek od 1 500 Kč
Sonografie od 1 000 Kč
Spec. kompresivní punčochy od 1 000 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

  • při druhé a další operaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
  • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den, ráda bych si nechala odstranit pár modrých rozšířených žilek na nohou. Je možno takový zákrok učinit ještě před létem nebo je lépe vyčkat až na chladnější období? Též mne zajímá, jaké jsou objednací lhůty a cena.

Dobrý den, rozšířené žilky na nohou lze redukovat pomocí cévního laseru a sklerotizační léčby. Po sklerotizaci je nezbytné nosit cca 2-4 týdny elastickou bandáž (punčochu) a chránit ošetřené místo krémy s vysokým ochrannými faktory (taktéž i po ošetření cévním laserem), abychom předešli vzniku hyperpigmentací. Pokud plánujete v blízké době dovolenou za sluníčkem, doporučovali bychom zákrok podstoupit v podzimních měsících. Objednací lhůta na konzultaci i zákrok je cca 2-4 týdny. Cena jedné sklerotizační dávky je 1.500,- Kč, cena energetického laserového komplexu 2.500,- Kč.