Klientka Wendy Plastika prsou, modelace a zvětšení prsou, mastopexe s augmentací

Po odkojení 2 dcer a asymetrii prsů jsem se necítila úplně přitažlivě. Podprsenky jsem musela upravovat, aby asymetrie nebyla tolik vidět. Nyní po měsíci po zákroku bych chtěla poděkovat celému týmu Sanatoria plastické a estetické chirurgie v Chotovinách, hlavně MUDr. Tomáši Votrubovi za ,,zlaté ruce,, a celému kolektivu za úžasnou pooperační péči a starostlivost.

Před zákrokem

Po zákroku

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den, jak dlouho musím po operaci nosit elastickou podprsenku?

Dobrý den, elastickou podprsenku doporučujeme nosit nonstop měsíc po operaci, poté je možné nosit sportovní podprsenku. Podprsenku s kosticemi ne dříve jak za 4 měsíce po operaci. Naše klinika nabízí skvělou podprsenku, kterou je možné nosit i delší dobu http://www.sanatoriumchotoviny.cz/cz/prvni-sexy-podprsenka---nejen-po-operaci-prsou

Dobrý den, již od puberty mě trápí asymetrická prsa. Rozdíl ve velikosti je dosti velký a to mi činí značné problémy. Je mi 26 let a jsem zatím bezdětná. Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné podstoupit již teď nějaký zákrok, nebo až po dětech a zda se dá zhruba určit cena. Děkuji.

Jelikož těhotenství může nepříznivě ovlivnit výsledek operace, je lepší jakýkoliv zákrok provádět až po těhotenství. Modelační a zvětšovací operaci prsou lze provést i před těhotenstvím, akorát je nutné počítat s tím, že event. těhotenství a kojení mohou zhoršit kosmetický efekt operace. Po ukončení kojení lze prsa chirurgicky upravit. 

Asymetrie prsou lze řešit vložením rozdílných velikostí implantátů, pokud není třeba prsa zvětšovat, lze provést menší redukci většího prsu a prsa zmodelovat. Je však třeba upozornit, že nelze docílit stoprocentní symetrie.

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala jaký je standardní postup před zákrokem zvětšovací a modelační prsou? To znamená, kdy se objednat, jak dlouho se čeká na zákrok a jaké musí být předoperační vyšetření.

Před vlastním zákrokem je nezbytná konzultace s plastickým chirurgem, který by Vás vyšetřil a společně byste se dohodli na velikosti a typu implantátu. Pan doktor by rovněž pohovořil o principu operace, vedení jizev, uložení implantátů, pooperačním průběhu operace, možných rizicích a komplikacích a jejich řešení. Objednací doba na konzultaci je cca 3-5 týdnů, stejná je i doba objednání na operaci. K operaci musíte nastupovat zdravá, bez nachlazení, mimo termín menses. Je potřeba podstoupit předoperační vyšetření pro celkovou anestezii (krevní obraz, sedimentace, moč, APTT, QUICK (INR), EKG + popis, jaterní testy, biochemické vyšetření krevní plazmy vč. jaterních testů, ionty v séru), které nesmí být starší 14-ti dnů od termínu operace. Předoperační vyšetření provádí obvodní lékař, nebo je možno ho provést na naši klinice za poplatek 3.500,- Kč.

V některých případech může lékař požadovat i vyšetření od specialistů (mamologie, ultrazvuk apod.). 

Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik stojí takzvané doživotní implantáty a lze je použít i při modelační operaci?

Na naší klinice máme velmi dobré a dlouholeté zkušenosti s implantáty od firmy Polytech (tato značka splňuje nejpřísnější atesty a normy).Tyto implantáty lze použít jak při zvětšovací operaci prsou, tak i při modelací se zvětšením. V medicíně však hraje významnou roli skutečnost, že lidské tělo je nevyzpytatelné a nikdy nelze jednoznačně říct, jak na cizorodý materiál (implantát) zareaguje. Ani od nejkvalitnějšího prsního implantátu nelze zcela očekávat, že bude bezproblémově sloužit po celý život. Doživotní záruka neznamená, že se vztahuje na všechny případy poškození a komplikací, a také to neznamená, že už nikdy nebude třeba implantáty vyměnit nebo prsa znovu poopravit. To platí zejména, proběhnou-li po zvětšující operaci prsou případná těhotenství a kojení, výkyvy váhy apod. Celkové náklady na zvětšovací a modelační operaci prsou (standardní implantáty) se pohybuje od 76.500,-Kč.

Implantáty Polytech lze „nosit“ celý život a nezaznamenáte žádný negativní efekt. Německý výrobce nemá ve svých normách dobu, kdy by se implantáty měly vyměnit. Toto je ryze individuální.
Celoživotní záruka se vztahuje na mechanické poškození (extruze gelu, prasknutí implantátu) a částečná dočasná záruka se vztahuje na nejčastěji uváděnou komplikaci – kapsulární kontrakturu. Více informací najde te zde: https://www.zvetseniprsou.info/zarucni-program/ 

V poslední době se hodně řeší povrch prsních implantátů a s tím spojené komplikace. Jaký povrch je u Polytechu nejbezpečnější?

Polytech implantáty se vyrábějí texturované, což je konvenční povrch. Tuto texturaci nabízí společnost v podobě mikrotexturace, kde je textura více fixována na okolní tkáň. Jako jediný silikonový výrobce nabízí Polytech rovněž jedinečný povrch Microthane®, což je implantát s mikropolyuretanovým povrchem. Tento „potah“ je od konce 70. let prověřen jako nejjistější volba proti vzniku kapsulární kontraktury. Typy a povrchy implantátů najdete zde: https://www.zvetseniprsou.info/polytech-implantaty/jake-implantaty-nabizime/

Bojím se rakoviny prsu. Nezkreslují prsní implantáty výsledky mamografu či sono vyšetření?

Moderní zobrazovací metody určují poměrně spolehlivě stav prsů. Rovněž je důležitá správná interpretace těchto výsledků lékařem. Před každým vyšetřením na hrudníku je nutné lékaře upozornit na prsní implantáty. 

Jak se pozná kapsulace, nebo že mi prsní implantát praskl?

Kapsule je častěji rozpoznatelná než ruptura implantátu. Tvrdá kapsula ovlivňuje tvar prsu a rovněž bývá doprovázena bolestí či otokem. Prasklý implantát lze vypozorovat otokem prsů a později je určen při sonografii, případně operačním výkonu.

Jak dlouho trvá efekt po operaci?

Plastický chirurg se snaží o to, aby jizvy po operaci byly co nejméně nápadné. Je ale důležité pamatovat na to, že každá jizva, tak i po modelační, redukční operaci je jizva rozsáhlá a trvalá. Délka přetrvání výsledku je různá v závislosti na velikosti (vliv gravitace), těhotenství, stárnutí a kolísání hmotnosti. Samozřejmě Vám po operaci doporučíme vhodnou péči o jizvy. 

Je nutné před operací vyšetření od mamologa?

Pokud plánujete zvětšovací a modelační operaci prsou, tak vyšetření z mamologické poradny (příp. RTG, SONO, MR) je ve většině případů nutné. Vše domluvíte při vstupní konzultaci s plastickým chirurgem.

Lze nosit speciální podprsenku po operaci i déle? a mohu si někde zakoupit i jinou barvu?

Ano, speciální elastické prádlo je nutné nosit po dobu min. 6-8 týdnů, pokud Vám prádlo vyhovuje, rádi Vám objednáme další kousek. Můžete vyzkoušet i naší krásnou krajkovou podprsenku - více na http://www.sanatoriumchotoviny.cz/cz/prvni-sexy-podprsenka---nejen-po-operaci-prsou