Klientka Johana V. Modelace prsou a zmenšení prsou - redukční a modelační operace

Sanatorium Chotoviny jsem si vybrala na základě doporučení a že je blízko mému bydlišti. Od první konzultace jsem byla rozhodnutá podstoupit operaci zde. Přístup personálu je skvělý, profesionální a zároveň lidský a přátelský. Vybavení kliniky poskytuje veškerý komfort při hospitalizaci. Vše proběhlo bez komplikací a já jsem se již druhý den po operaci cítila dobře. Pooperační péče byla perfektní. Měla jsem všechny potřebné informace před operací i po ní.

Před zákrokem

Po zákroku

Modelace prsou a zmenšení prsou - redukční a modelační operace

Od dospívání jsem se potýkala s problémy, které s sebou přinášejí veliká prsa (v 15 letech 75D), otlaky od podprsenky, nákup spodního prádla a plavek jen ve specializovaných prodejnách. Po dvou těhotenstvích a kojení dětí jsme nosila velikost 80I a takto veliká prsa mě začala limitovat v běžném životě. Špatně se mi spalo (musela jsem v podprsence i spát), prsa mi překážela při sportu a přidala se i bolest zad. Proto jsem se rozhodla, že operaci opravdu potřebuji, nejen pro své fyzické, ale i psychické zdraví.

Sanatorium Chotoviny jsem si vybrala na základě doporučení a také, že je blízko mému bydlišti. Od začátku jsem se v sanatoriu cítila velmi dobře. Profesionální, ale zároveň lidské a přátelské jednání. První konzultace byla nezávazná, ale já jsem již při odjezdu věděla, že chci operaci absolvovat zde. Ráno před operací jsem byla nervózní, ale přístup všech lidí v sanatoriu mě velmi rychle uklidnil. O celém průběhu jsem měla informace už z předešlých návštěv, ale znovu jsme si všechno prošli, podvrdili jsem si s panem doktorem, že výsledná velikost prsou má být větší C. Pak už šlo vše velmi rychle a já jsem za chvíli byla na sále. Líbilo se mi, že zde všechno probíhalo podle plánu a bez prodlev.

Z narkózy jsem se probrala na sále a opět jsem se přesvědčila, že jsem ve skvělých rukou, po narkóze mi nebylo dobře, zvracela jsem a cítila jsem se velmi zle a personál se o mě skvěle staral. Ráno den po operaci jsem se už cítila dobře. Pan doktor mě zkontroloval, dostala jsem kompresní podprsenku a všechny informace a doporučení. Dostala jsem antibiotika a léky na bolest, ty jsem potřebovala hlavně v prvních dnech, po třech dnech jsem léky na bolest brala už jen na noc a po týdnu jsem je už nepotřebovala. Domluvili jsme se na kontrole za týden a jela jsem v dobré náladě domů. Následně jsem jezdila na pravidelné kontroly. Hojení jizev probíhalo dobře a za týden už jsem byla schopná opatrně fungovat i s dětmi.

S výsledkem operace jsem velmi spokojená, prsa jsou krásně tvarovaná a symetrická. Na operaci jsem byla začátkem března a v létě už jsem fungovala naprosto bez omezení. Teď po půl roce se cítím ve skvělé formě psychické i fyzické, jizvy jsou týden od týdne méně vidět. Po operaci jsem dodržovala doporučení lékaře a používala kosmetické přípravky firmy Bioderma a Lipoelastic. Od firmy Lipoelastic jsem používala silikonový gel na jizvy a kompresní podprsenky, koupila jsem si jich několik a používám je i teď hlavně při sportu.

Fotogalerie
Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Jak dlouho trvá efekt po operaci? 

Plastický chirurg se snaží o to, aby jizvy po operaci byly co nejméně nápadné. Je ale důležité pamatovat na to, že každá jizva, tak i po modelační, redukční operaci je jizva rozsáhlá a trvalá. Délka přetrvání výsledku je různá v závislosti na velikosti (vliv gravitace), těhotenství, stárnutí a kolísání hmotnosti. Samozřejmě Vám po operaci doporučíme vhodnou péči o jizvy. 

Je nutné před operací vyšetření od mamologa? 

Pokud plánujete redukční a modelační operaci prsou, tak vyšetření z mamologické poradny (příp. RTG, SONO, MR) je ve většině případů nutné. Vše domluvíte při vstupní konzultaci s plastickým chirurgem. 

Lze nosit speciální podprsenku po operaci i déle? a mohu si někde zakoupit i jinou barvu? 

Ano, speciální elastické prádlo je nutné nosit po dobu min. 6-8 týdnů, pokud Vám prádlo vyhovuje, rádi Vám objednáme další kousek.