Úvodní strana Aktuality Unikátní přístroj v léčbě chrápání a chronické rýmy

Unikátní přístroj v léčbě chrápání a chronické rýmy

Sanatorium plastické a estetické chirurgie v Chotovinách nabízí efektivní léčení chronické a alergické rýmy a chrápání, výkony v oblasti hltanu (orofaryngu), dále konzultaci a vyšetření ORL specialistou, monitoraci spánku.

Po konzultaci lékař doporučí další postup léčby či ošetření.  

Zlepšení nosní průchodnosti - radiofrekvenční mukotomie, k odstranění rýmy

  • operace - mukotomie dolních skořep pomocí radiofrekvence
  • odstranění nosní polyposy klasicky chirurgicky 

Operační výkon v orofaryngu - oblast  hltanu, k odstranění chrápání

  • resekce uvuly radiofrekvencí 
  • resekce uvuly a patrových oblouků s plastikou celého patra radiofrekvencíCo dokáže jedinečný radiofrekvenční přístroj? Principem je přeměna elektrické vysokofrekvenční energie v energii tepelnou, která působí denaturaci/rozbití tkáně a tím působí jako skalpel, s tím rozdílem, že operovaná tkáň nekrvácí a výkon je tak možné provést plně ambulantně.


Radiofrekvenční plastika měkkého patra

Radiofrekvenční plastika měkkého patra - operace se provádí v lokální anestezii. Výkon trvá maximálně do 15 minut. Je zcela nebolestivý, většinou se provede resekce hltanového čípku, poté se provede plastika patrových oblouků a nakonec se několika vpichy  bipolární sondou zpevní celá oblast patra. Pacient může po zákroku ihned domů, efekt operace nastává zhruba za 3 týdny. Bolestivost není velká, postačí režimová opatření, úprava pooperační stravy a zcela běžná analgetika.

Informace o cenách najdete zde: https://www.sanatoriumchotoviny.cz/cz/zakroky/plasticka-chirurgie/operace-chrapani?pricelist=1


Radiofrekvenční odstranění rýmy - mukotomie


Radiofrekvenční mukotomie nosní sliznice - principem je redukce objemu sliznice dolních nosních skořep u pacientů se špatnou nosní průchodností. Výkon se provádí pouze v místním znecitlivění vatovými smotky napuštěnými v Adrenalinu a Lidocainu. Poté se pomocí radiofrekvenční bipolární sondy z několika vpichů do sliznice tkáň částečně vypaří, částečně zdenaturuje a následně tuto denaturovanou sliznici v odstupu několika týdnů pacient vysmrká. Poté dojde k zajizvení tkáně a mnohonásobně lepší nosní průchodnosti. Výkon je nebolestivý, trvá i s umrtvením maximálně do 10 minut. Efekt bývá většinou trvalý, nastává zhruba 3-4 týdny po operaci. V pooperačním průběhu se pouze prokapává nos nosními kapkami, analgetika nejsou nutná.  

Informace o ceně, najdete zde: https://www.sanatoriumchotoviny.cz/cz/zakroky/plasticka-chirurgie/operace-chronicke-rymy?pricelist=1