Úvodní strana Aktuality Chcete si užívat tepla bez starostí?

Chcete si užívat tepla bez starostí?

Naše klinika nabízí možnost odstranění pocení pomocí aplikace botulotoxinu, která vydrží po celé léto. Tato jedinečná metoda se provádí drobnými vpichy do podpaží a účinek nastupuje již do 3 dnů. Zákrok je ambulantní, fyzicky i časově nenáročný a nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu.

Hyperhidróza je odborný termín pro přílišné pocení. Botulotoxin se aplikuje do míst se zvýšeným nebo nepříjemným pocením tenkou jehličkou. V tomto případě jsou ovlivněny pouze potní žlázky v místě aplikace. Anestezie není třeba, ale na přání klienta je možné provést místní znecitlivění. Pocení ustupuje během několika dní (cca 3-4dny) a efekt trvá zpravidla několik měsíců (6-10). Poté je možné ošetření opakovat pro další obnovení účinku.

Co je to botulotoxin?

Roztok obsahující látku zvanou botulotoxin v lékové podobě, která uvolňuje křeče svalů. V estetické dermatologie se používá ve velmi nízkých dávkách pro odstraňování mimických vrásek a nadměrného pocení.

Jak botulotoxin působí?

Botulotoxin dočasně přeruší v dané oblasti spojení nervu se svalem a tím zabrání mimickému svalu ve smršťování. Sval není schopen pohybu, nepracuje a nevytváří vrásku. Opticky se pleť vypne.

Výhody aplikace botulotoxinu?

  • před aplikací není nutné provést žádný test, zákrok je možné provést okamžitě
  • výsledný efekt není trvalý, a každý má možnost se rozhodnout, zda mu tato metoda vyhovuje a bude chtít v ní pokračovat

Jak se botulotoxin aplikuje?

Samotný zákrok se provádí velmi tenkou jehličkou ve velmi nízkých dávkách jemnými vpichy do ošetřované oblasti. Aplikace je ambulantní, fyzicky i časově nenáročná a nevyžaduje žádnou speciální přípravu.

Co botulotoxin odstraňuje?

Mimické (dynamické) vrásky na obličeji, zejména mezi obočím, v okolí očí, a na čele. Dále nadměrné pocení, zvláště dlaní, podpaží apod.

Jaký je efekt aplikace botulotoxinu?

Účinek nastupuje obvykle během jednoho týdne (cca 3-4 dny) a po první aplikaci trvá cca 6 měsíců. Postupně odeznívá a aplikaci je možné zopakovat. Při opakovaní léčby již nedochází k návratu funkce svalu v původní míře a ten postupně přestane vytvářet nežádoucí vrásku. Opakováním zákroku se podstatně prodlužuje délka žádaného efektu. Botulotoxin je možné dále kombinovat s injekčními výplňovými materiály (kyselinou hyaluronovou).

Botulotoxin Vám mohou aplikovat pouze vyškolení lékaři.