Úvodní strana Zákroky Omlazovací zákroky Aplikace kyseliny poly- L-mléčné

Aplikace kyseliny poly- L-mléčné

Stárnutí pleti a tvorba vrásek závisí na velkém množství různých faktorů. Vedle přirozeného procesu stárnutí a genetických vloh se na rychlení procesu stárnutí podílí také vnější vlivy, jako je sluneční záření, kouření, stres a znečištěné životní prostředí. 

Struktura pleti se pomalu mění. Nejprve se objevují pouze jemné linie vrásek, postupně se vytváření hlubší rýhy, ztrácí se plnost i pružnost obličeje a obrysy ztrácejí svoji linii a pevnost.

Díky moderním technologiím a hlavně estetické medicíně existují pokročilá řešení, která dokáží proces stárnutí minimalizovat. 

Novinkou je výplň pomocí kyseliny poly- L-mléčné. 

Hybridní výplňový materiál, který kombinuje kyselinu poly-D,L-mléčnou a kyselinu hyaluronovou. Kyselina polymléčná (PLA) je syntetický, biokompatibilní a biologicky odbouratelný polymer. Po 1-2 letech se rozkládá na  H2O a CO2 .
Používá se jako materiál pro chirurgické stehy, ortopedické implantáty, transplantaci cév atd.

Aplikace, která redukuje nejen nežádoucí vrásky, ale i kruhy pod očima, nebo „prohlubeniny“ v oblasti očního okolí. 

Jak se ošetření provádí? 

Ošetření kyselinou poly- L-mléčnou se provádí na základě požadavku a vyloučení nejčastějších kontraindikací. Injekční aplikace kyseliny poly-L-mléčné se vpravují do hluboké vrstvy kůže nebo podkožní tkáně, proto je možné ihned po aplikaci vidět „výsledek“

Jedná se však pouze o dočasnou reakci v důsledku otoku tkáně a tekutiny z rekonstituce/znovusestavení produktu. Tento stav zpravidla vymizí během 2-3 dnů.

Když dojde ke vstřebání, částice kyseliny poly-L-mléčné „vyprovokují“ zánětlivou reakci. Jde o podobný proces jako při vstřebání stehů v kůži. Tato zánětlivá reakce štěpí kyselinu poly-L-mléčnou na monomery kyseliny mléčné. Poté se přetváří/metabolizuje na oxid uhličitý a vodu a zároveň aktivuje produkci nových vláken kolagenu typu I v kůži. 

Přibližně polovina produktu je vstřebána během šesti měsíců. Celková skutečná doba působení je však zpravidla 12 až 24 měsíců. 

 

Ošetření a aplikace musí proběhnout ve specializovaném pracovišti a smí ho provádět pouze vyškolení pracovníci. Pouze tito vyškolení odborníci totiž vědí, jak látku do pleti aplikovat tak, aby neuškodila, ale naopak pomohla


Po zákroku

Po ošetření se může v místě vpichu objevit mírný otok, zarudnutí, zvýšená citlivost, svědění, bolestivost, modřinka nebo drobné krvácení. Toto je zcela běžný stav po ošetření a během pár dní vymizí. Ve výjimečných případech se mohou vyskytnouti uzliny pod kůží. (hlavně  v místě vpichu). Naši lékaři doporučují pravidlo 3x5. 

  • masírování ošetřované oblasti po dobu prvních 5 dnů, 
  • 5krát denně, 
  • vždy po 5 minutách

Rovněž je vhodné omezit pobyt na slunci a použití krémů s vysokým SPF faktorem. 

 Jak často se doporučuje ošetření provádět? 

  • po prvním ošetření doporučujeme další provádět za 4-6 týdnů
  • event. třetí aplikace (v případě potřeby)  za další 4-6 týdnů
  • další tzv. "udržovací" ošetření dop. provádět za 9-12 měsíců


Pro koho není kyselina poly- L-mléčná vhodná? 

Pokud máte známou alergie na kyselinu poly-L-mléčnou nebo některou z jejích složek. Aplikace by se taktéž neměla provádět v případě onemocnění cukrovkou, problémů se srážlivostí krve, systémových onemocněními jako je např. lupus, těhotenství, kojení a aktivní infekce v ošetřované oblasti.

Ceník zákroků & úkonů
Aplikace kyseliny poly- L-mléčné - první ošetření od 4 900 Kč
Aplikace kyseliny poly- L-mléčné - druhé ošetření od 4 500 Kč
Aplikace kyseliny poly- L-mléčné - další tzv. udržovací ošetření od 4 000 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

  • při třetí a další aplikaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
  • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Máte dotaz?

Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích: