Aplikace kyseliny L-polymléčné
Stárnutí pleti a tvorba vrásek závisí na velkém množství různých faktorů. Vedle přirozeného procesu stárnutí a genetických vloh se na rychlení procesu stárnutí podílí také vnější vlivy, jako je sluneční záření, kouření, stres a znečištěné životní prostředí.
Struktura pleti se pomalu mění. Nejprve se objevují pouze jemné linie vrásek, postupně se vytváření hlubší rýhy, ztrácí se plnost i pružnost obličeje a obrysy ztrácejí svoji linii a pevnost.
Díky moderním technologiím a hlavně estetické medicíně existují pokročilá řešení, která dokáží proces stárnutí minimalizovat.
Novinkou je výplň pomocí kyseliny L-polymléčné.
Hybridní výplňový materiál, který kombinuje kyselinu poly-D,L-mléčnou a kyselinu hyaluronovou. Kyselina polymléčná (PLA) je syntetický, biokompatibilní a biologicky odbouratelný polymer. Po 1-2 letech se rozkládá na H2O a CO2 .
Používá se jako materiál pro chirurgické stehy, ortopedické implantáty, transplantaci cév atd.
Aplikace, která redukuje nejen nežádoucí vrásky, ale i kruhy pod očima, nebo „prohlubeniny“ v oblasti očního okolí.
Jak se ošetření provádí?
Ošetření kyselinou L-polymléčnou se provádí na základě požadavku a vyloučení nejčastějších kontraindikací. Injekční aplikace kyseliny poly-L-mléčné se vpravují do hluboké vrstvy kůže nebo podkožní tkáně, proto je možné ihned po aplikaci vidět „výsledek“
Jedná se však pouze o dočasnou reakci v důsledku otoku tkáně a tekutiny z rekonstituce/znovusestavení produktu. Tento stav zpravidla vymizí během 2-3 dnů.
Když dojde ke vstřebání, částice kyseliny poly-L-mléčné „vyprovokují“ zánětlivou reakci. Jde o podobný proces jako při vstřebání stehů v kůži. Tato zánětlivá reakce štěpí kyselinu poly-L-mléčnou na monomery kyseliny mléčné. Poté se přetváří/metabolizuje na oxid uhličitý a vodu a zároveň aktivuje produkci nových vláken kolagenu typu I v kůži.
Přibližně polovina produktu je vstřebána během šesti měsíců. Celková skutečná doba působení je však zpravidla 12 až 24 měsíců.
Ošetření a aplikace musí proběhnout ve specializovaném pracovišti a smí ho provádět pouze vyškolení pracovníci. Pouze tito vyškolení odborníci totiž vědí, jak látku do pleti aplikovat tak, aby neuškodila, ale naopak pomohla.
Po zákroku
Po ošetření se může v místě vpichu objevit mírný otok, zarudnutí, zvýšená citlivost, svědění, bolestivost, modřinka nebo drobné krvácení. Toto je zcela běžný stav po ošetření a během pár dní vymizí. Ve výjimečných případech se mohou vyskytnouti uzliny pod kůží. (hlavně v místě vpichu). Naši lékaři doporučují pravidlo 3x5.
- masírování ošetřované oblasti po dobu prvních 5 dnů,
- 5krát denně,
- vždy po 5 minutách
Rovněž je vhodné omezit pobyt na slunci a použití krémů s vysokým SPF faktorem.
Jak často se doporučuje ošetření provádět?
- po prvním ošetření doporučujeme další provádět za 4-6 týdnů
- event. třetí aplikace (v případě potřeby) za další 4-6 týdnů
- další tzv. "udržovací" ošetření dop. provádět za 9-12 měsíců
Pro koho není kyselina L-polymléčná vhodná?
Pokud máte známou alergie na kyselinu poly-L-mléčnou nebo některou z jejích složek. Aplikace by se taktéž neměla provádět v případě onemocnění cukrovkou, problémů se srážlivostí krve, systémových onemocněními jako je např. lupus, těhotenství, kojení a aktivní infekce v ošetřované oblasti.
aplikace L-kyseliny polymléčné - první ošetření | od 4 900 Kč |
Aplikace kyseliny L-polymléčné - 2 ošetření | od 4 500 Kč |
Aplikace kyseliny L-polymléčné - další tzv. udržovací ošetření | od 4 000 Kč |
Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:
- při třetí a další aplikaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
- platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.
Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.