Úvodní strana Zákroky Laserové operace Laserová operace křečových žil

Laserová operace křečových žil

Mnoho žen a dívek má často nepříjemný až depresivní pocit, protože jejich nohy nesplňují vzhledem k rozšířeným žilám a žilním kresbám jejich ideál krásy. Na tyto problémy zde dnes již existují efektivní způsoby jejich řešení a také způsoby, jak jim v budoucnu předcházet.

Vyšetření stanoví příčiny a rozsah onemocnění cévního systému končetin. Vzhledem k možnosti moderního přístrojového vyšetření a přesného grafického i digitálního zhodnocení obtíží je možno stav s odstupem kontrolovat a vývoj porovnat.

Vlastní léčba:

  • Léčba cévním laserem
  • Sklerotizace
  • Laserová operace varixů

Co jsou to křečové žíly?

Jedná se o vinuté, vakovitě rozšířené povrchové žíly postihující nejčastěji dolní končetiny.

Jak takové žíly vznikají a proč?

Ve skutečnosti se jedná o poruchu stavby žilní stěny projevující se hlavně v oblasti jedné její stavební komponenty - kolagenu. Přibývání žilních změn přispívá působení zvýšeného žilního tlaku při stání, a zvýšení nitrobřišního tlaku (těhotenství, některé operace), stejně jako změny na žilním systému po zánětech.

Při souběhu těchto mechanismů vzniká trvale zvýšený žilní tlak a následná chronická žilní nedostatečnost, která může vést i ke změnám výživy kůže, její pigmentaci až defektům bércovým vředům. Samozřejmě zde hraje roli i dědičná disposice. Dále vznik varixů urychluje a zhoršuje dlouhé stání, těžká tělesná práce a opakované těhotenství.

Je možné působit preventivně proti vzniku a zvětšování žil?

Vzhledem k tomu, že není možno cíleně poruchu kvality žilní stěny ovlivnit (působí zde i dědičné faktory), spočívá prevence v zamezení postupu negativních změn pevnosti žilní stěny. Hlavní složkou této prevence je životospráva, pohybová aktivita, péče o tělo a redukce rizikových faktorů v zaměstnání.

Jaké jsou možnosti řešení žilních změn?

Vedle prevence, kterou nelze v žádném stadiu postižení žilního systému opomenout, je způsob řešení odlišný od míry postižení žilního systému.

Naše pracoviště umožňuje nezbytné detailní zhodnocení rozsahu a příčin žilních změn za pomoci digitálního pletyzmografického a ultrazvukového vyšetření a následně pak zvolit nejvhodnější taktiku a rozsah léčby.

Laserové operační řešení varixů umožňuje ambulantně provést operační výkon bez celkové anestezie (po operaci je pacient schopen chůze). Celkový pobyt na klinice je cca 1-3 hodiny.

Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu, rekonvalescence je individuální a závisí na daných možnostech hojení každého jedince, ale je odrazem svědomitosti každého pacienta.

Pozitivní výsledek a oboustranná spokojenost je ve Vašem i našem zájmu. Nezbytným předpokladem je proto důvěra a spolupráce pacientky a chirurga.

Ceník zákroků & úkonů
Laserová operace křečových žil (1 noha) od 22 500 Kč
Laserové odstranění rozšířených žilek od 2 500 Kč

Naše zařízení nabízí slevové programy pro naše stále klienty:

  • při druhé a další operaci je cena individuální (sleva z ceny operace),
  • platba pouze vstupní konzultace se specialistou, další konzultace jsou ZDARMA.

Konečná cena pro daného klienta se stanoví po konzultaci s lékařem.

Provedené zákroky
Před zákrokemPřed zákrokem
Po zákrokuPo zákroku
Pro Vaše dotazy můžete využít náš on-line formulář. V nejbližší možné době Vás budeme kontaktovat.
Kontaktovat nás můžete také prostřednictvím emailu či telefonu:
Kontaktovat nás můžete také na sociálních sítích:

Dobrý den,chtěla bych postoupit operaci křečových žil,na obou nohách,a ráda bych věděla jak je dlouhá rekonvalescence? A zda se zákrok provádí ambulantně nebo ne? Za kladné vyřízení předem děkuji a přeji hezký den.

Zákroku by předcházela konzultace s naším cévním a laserovým specialistou, který by Vás vyšetřil a seznámil s možnostmi operace a pooperační péče. Samotný zákrok se provádí ambulantně, pouze však na jedné noze, není nutná hospitalizace. Cenová relace je od 15.000,-Kč do 20.000,-Kč. Rekonvalescence je velmi individuální, po operaci je nutné nosit kompresivní bandáž, doporučujeme omezit fyzické aktivity. Po operaci dop. cca 3-5 dnů volna (záleží na druhu zaměstnání).