Sklerotizace cév a metličkových žilek

Mnoho žen a dívek má často nepříjemný až depresivní pocit, protože jejich nohy nesplňují vzhledem k rozšířeným žilám a žilním kresbám jejich ideál krásy. Na tyto problémy zde dnes již existují efektivní způsoby jejich řešení a také způsoby, jak jim v budoucnu předcházet.

Vyšetření stanoví příčiny a rozsah onemocnění cévního systému končetin. Vzhledem k možnosti moderního přístrojového vyšetření a přesného grafického i digitálního zhodnocení obtíží je možno stav s odstupem kontrolovat a vývoj porovnat.

Vlastní léčba:

Sklerotizace – injekční, nebolestivá

Přesným vstříknutím malých množství speciálního roztoku do žilek a následnou bandáží dojde k jejich slepení a postupnému vstřebávání. Následkem toho se stanou zcela, nebo téměř neviditelné. Léčba je postupná, není možno odstranit všechny žilky již při prvém ošetření. Na ošetření navazuje bandáž ošetřené končetiny na dobu 2-3 týdnů, ve které je možno končetiny plně zatěžovat.

Není možno v tomto přehledu vynechat informaci o následcích ponechaného pokračujícího onemocnění, které vedou ke zvětšování křečových žil, křečím, otokům a vzniku bércových vředů.

Léčba a řešení stavů při neléčeném onemocnění je obtížnější a tím je i ovlivněn trvalý dobrý výsledek.