Odstranění vrásek

 

Aplikace botulotoxinu odstraňuje mimické (dynamické) vrásky kolem očního okolí, mezi obočím (glabela), na čele. Pokud jsou vrásky hluboké, lze je současně vyplnit výplňovým materiálem.

Tento preparát  se používá i při léčbě nadměrného pocení (hyperhidrózy).

Stárnutí pleti a tvorba vrásek závisí na velkém množství různých faktorů. Vedle přirozeného procesu stárnutí a genetických vloh se na rychlení procesu stárnutí podílí také vnější vlivy, jako je sluneční záření, kouření, stres a znečištěné životní prostředí. Také výrazné mimika může přispět k rychlejší tvorbě vrásek, a to zejména hlubokých. Struktura pleti se pomalu mění. Nejprve se objevují pouze jemné linie vrásek, postupně se vytváření hlubší rýhy, ztrácí se plnost obličeje a obrysy ztrácejí svoji linii a pevnost.

Co je to botulotoxin?

Přírodní čistý protein uvolňující svaly zodpovědné za vytvoření vrásek, které se objevují v průběhu stárnutí. Dodává pacientům uvolněný výraz, který pomáhá docílit žádaného přirozeného vzhledu.

Jak látka účinkuje?

Nízká dávka tohoto preparátu je aplikována tenkou jehličkou do specifického svalu, kde dojde k přerušení nervosvalového přenosu vzruchu a tím k požadovanému svalovému uvolnění. Díky uvolnění svalu jsou nežádoucí linky a vrásky výrazně redukovány.

Zákrok trvá cca 10-30 minut a většina pacientů se poté okamžitě, kromě některých omezeních, vrací k normální aktivitám.

Po dobu 4-6 hodin po ošetřením doporučujeme nelehat si, nepředklánět se, nesahat na ošetřená místa, procvičit svaly léčených oblastí nejdříve 30 minut po aplikaci – mračit se, smát se …

Po dobu cca 2 dní necvičit, pouze jemné doteky v místech aplikace (při mytí, odličování, krémování), na kosmetickou masáž až za 2 týdny.

Jak dlouho preparát učinkuje?

Zlepšení stavu vrásek je vidět již několik dní (3-6) po ošetření. Efekt přetrvává obvykle 4-6 měsíců, ale skutečná délka účinku je u každého pacienta individuální. Po opakovaných aplikacích se účinek prodlužuje.