Odstranění rozšířených žilek

Ošetření metličkových varixů na obličeji a na nohou

Mnoho žen a dívek má často nepříjemný až depresivní pocit, protože jejich nohy nesplňují vzhledem k rozšířeným žilám a žilním kresbám jejich ideál krásy. Na tyto problémy zde dnes již existují efektivní způsoby jejich řešení a také způsoby, jak jim v budoucnu předcházet.

Vyšetření stanoví příčiny a rozsah onemocnění cévního systému končetin. Vzhledem k možnosti moderního přístrojového vyšetření a přesného grafického i digitálního zhodnocení obtíží je možno stav s odstupem kontrolovat a vývoj porovnat.

Vlastní léčba:

Léčba cévním laserem

Jemné pavoučkovité žilky je možno odstranit cévním laserem. Principem léčby je působení přesně vyladěného paprsku v tisícině vteřiny na zvolené místo s maximálním šetřením okolní tkáně. Zde hlavně platí nutnost konzultačního vyšetření a plánu léčby.

Vyřeší se žilní onemocnění ošetřením jednou pro vždy?

Příčinná léčba žilních onemocnění není známa, léková léčba (venofarmaky) odstraní jen subjektivní obtíže. Bez ovlivnění výše uvedenými způsoby žilní změny pouze postupují a vedou k vývoji žilního přetlaku, pigmentacím a nevratným kožním změnám zvláště na dolních končetinách.

Kosmetické změny s fialovými a červenými žilkami na stehnech a lýtkách nemusí být trvalým problémem. V každém případě je pokud možno jejich výskytu předcházet a pokud se objeví, konsultovat lékaře dříve než jejich rozsah překročí únosnou mez.

Je schopno ošetření cévním laserem řešit žilky na obličeji a tvářích?

Ano. Vzhled tohoto postižení je charakteristický a postupem času se zvýrazňuje. K jeho zvýraznění přispívá náhlé střídání okolní teploty a nechránění pokožky při pobytu na horách. Nepříjemné stopy může zanechat i neodborná napářka kůže obličeje nebo použití nevhodných kosmetických přípravků. Někdy je postižení charakteru pavoučkovitých névů nebo plošných postižení (oheň). Dosud i přes použití elektrokoagulace se střídavým úspěchem bylo nutno tyto cévní projevy skrývat pod make-up.

V závislosti na hustotě cévních změn kůže obličeje je nutno v některých případech provést ošetření opakovaně. Efekt takovéhoto ošetření svědčí pro preferenci použití laseru v této oblasti.