Plastika prsou - modelace, zmenšení prsou

Hormonální změny jsou nejvýznamější

Tvar, poloha a velikost ženského prsu jsou během života ovlivňovány mnoha faktory. Z nich nejvýznamnější jsou změny hormonální během těhotenství, mateřství a v době kolem přechodu, dále změny hmotnosti, kvalita kůže a podkoží, celková životospráva i zdravotní stav. Vlivem působení uvedených faktorů dochází u většiny žen ke změně tvaru prsu.

Plastika prsou

Plastika si dává za cíl zpevnění, zvednutí a zlepšení tvaru poprsí. Při modelační a redukční operaci prsou, redukujeme přebytek volné kůže a i žlázy.

 

Vlastní operační výkon u modelace prsou a zmenšení prsou

 • Modelační a redukční operace prsou se provádí v celkové anestezii a trvá podle rozsahu (typu operace) 2 – 2.5 hodiny.
 • Po zákroku doporučujeme jedno až dvoudenní hospitalizaci.

 

Před modelací prsou či modelací a zmenšení prsou se provede nákres s vyměřením nové polohy dvorce (bradavky).

 

Plastika prsou

 • Při modelaci a menší redukci používáme novou, unikátní metodu -  vertikální řez.  
 • Jde pouze o jeden řez od dvorce kolmo dolů, namísto dříve používané techniky řezu do tzv.kotvy, kdy jizva vedla od prsu dolů a kolmo na ní  navazovala další jizva pod prsem. Tato metoda -  minimalizuje délku řezu, snižuje rizika komplikací a zlepšuje výsledný  kosmetický efekt.

Při redukční operaci prsou se vede řez nejčastěji okolo prsního dvorce, potom kolmo dolů a horizontálně v podprsní rýze, takže výsledná jizva má tvar „kotvy“. Během výkonu je zredukována prsní žláza, posune se bradavka a prsní dvorec směrem nahoru - do nové pozice a odstraní přebytky kůže. Rána se uzavře jemným šicím materiálem, aby po definitivním zhojení byla jizva co nejméně nápadná.

Pooperační péče u modelace prsou a zmenšení prsou

 • Po operaci je pacientka uložena na lůžko, dostává antibiotika a v případě potřeby tišící injekce. Druhý den se odstraňují dreny, navléká se speciální podprsenka, která operované prsy dobře fixuje, zvyšuje pooperační komfort, snižuje bolestivost při pohybu a přispívá k tvorbě jemných jizev. Nevstřebatelné stehy se odstraňují 12.-14. den.

 

Doporučení po operaci

 • první dva týdny doporučujeme klidový režim
 • podprsenku doporučujeme nosit trvale 6 týdnů po operaci
 • nedoporučujeme slunění a solárium operované krajiny nejméně 3 měsíce po operaci (z důvodu vedení k barevným změnám jizev)
 • měknutí a jemnost jizev lze urychlit vtíráním některých mastí (např. Strataderm, Bionect)
 • provedená operace nebrání kojení v případě dalšího mateřství –  to však může zhoršit kosmetický efekt operace, proto doporučujeme výkon raději u žen, které již další těhotenství  neplánují
 • po šesti týdnech je možná plná zátěž

 

Možné komplikace

Komplikace mohou nastat s hojením jizev kolem dvorců, zánětlivé komplikace jsme nepozorovali. Přechodně trvá zatuhnutí v místě modelované žlázy.

< >
Fotogalerie dalších zákroků

Před

Foto1 - před

Po

Foto1 - po

Před

Foto2 - před

Po

Foto2 - po

Před

Foto3 - před

Po

Foto3 - po

Před

Foto4 - před

Po

Foto4 - po

Před

Foto5 - před

Po

Foto5 - po

Před

Foto6 - před

Po

Foto6 - po

Před

Foto7 - před

Po

Foto7 - po

Před

Foto8 - před

Po

Foto8 - po

Před

redukce - před

Po

redukce - po