Plastika prsou - modelace, zvětšení

Hormonální změny jsou nejvýznamější

Tvar, poloha a velikost ženského prsu jsou během života ovlivňovány mnoha faktory. Z nich nejvýznamnější jsou změny hormonální během těhotenství, mateřství a v době kolem přechodu, dále změny hmotnosti, kvalita kůže a podkoží, celková životospráva i zdravotní stav. Vlivem působení uvedených faktorů dochází u většiny žen ke změně tvaru prsu.

Plastika prsou

Plastika si dává za cíl zpevnění, zvednutí a zlepšení tvaru poprsí. Při modelační a zvětšovací operaci prsou vkládáme silikovnový gel a redukujeme přebytek volné kůže.

 

Vlastní operační výkon u modelace prsou a zvětšení prsou

 • Modelace a zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii a trvá podle rozsahu (typu operace) 2 – 2.5 hodiny.
 • Po zákroku doporučujeme jedno až dvoudenní hospitalizaci.

 

Před modelací prsou a zmenšení prsou se provede nákres s vyměřením nové polohy dvorce (bradavky).

 

Plastika prsou

 • Modelace prsou s vložením silikonového implantátu používá novou, unikátní metodu - vertikální řez.
 • Jde pouze o jeden řez od dvorce kolmo dolů, namísto dříve používané techniky řezu do tzv.kotvy, kdy jizva vedla od prsu dolů a kolmo na ní navazovala další jizva pod prsem. Tato metoda - minimalizuje délku řezu, snižuje rizika komplikací a zlepšuje výsledný kosmetický efekt.
 • U modelační a zvětšovací operace prsou v našem zařízení používáme nejnovější a zatím nejkvalitnější dodávané implantáty Eurosilicone a Polytech. Jde o vložky se zdrsnělým povrchem, který brání tvorbě vazivového pouzdra kolem nich. Dutina je vyplněna silikonovým gelem. Velikost implantátů se volí jako kompromis mezi požadavkem pacientky a možností danou velikost implantovat. Gelová náplň dává prsu přirozenou pohmatovou kvalitu.

 

Pooperační péče u zvětšení a modelace prsou

 • Po operaci je pacientka uložena na lůžko, dostává antibiotika a v případě potřeby tišící injekce. Druhý den se odstraňují dreny, navléká se speciální podprsenka, která operované prsy dobře fixuje, zvyšuje pooperační komfort, snižuje bolestivost při pohybu a přispívá k tvorbě jemných jizev. Nevstřebatelné stehy se odstraňují 12.-14. den.

 

Doporučení po operaci

 • první dva týdny doporučujeme klidový režim
 • podprsenku doporučujeme nosit trvale 6 týdnů po operaci
 • nedoporučujeme slunění a solárium operované krajiny nejméně 3 měsíce po operaci (z důvodu vedení k barevným změnám jizev)
 • měknutí a jemnost jizev lze urychlit vtíráním některých mastí (např. Strataderm, Bionect)
 • provedená operace nebrání kojení v případě dalšího mateřství –  to však může zhoršit kosmetický efekt operace, proto doporučujeme výkon raději u žen, které již další těhotenství  neplánují
 • po šesti týdnech je možná plná zátěž

 

Možné komplikace

Komplikace mohou nastat s hojením jizev kolem dvorců, zánětlivé komplikace jsme nepozorovali. Přechodně trvá zatuhnutí v místě modelované žlázy.

< >
Fotogalerie dalších zákroků

Před

Foto1 - před

Po

Foto1 - po

Před

foto 2 - před

Po

foto 2 - po

Před

foto 3 - před

Po

foto 3 - po

Před

foto 4 - před

Po

foto 4 - po

Před

foto 5 - před

Po

foto 5 - po

Před

foto 6 - před

Po

foto 6 - po

Před

foto 7 - před

Po

foto 7 - po

Před

foto 8 - před

Po

foto 8 - po