Laserové operace křečových žil

Mnoho žen a dívek má často nepříjemný až depresivní pocit, protože jejich nohy nesplňují vzhledem k rozšířeným žilám a žilním kresbám jejich ideál krásy. Na tyto problémy zde dnes již existují efektivní způsoby jejich řešení a také způsoby, jak jim v budoucnu předcházet.

Vyšetření stanoví příčiny a rozsah onemocnění cévního systému končetin. Vzhledem k možnosti moderního přístrojového vyšetření a přesného grafického i digitálního zhodnocení obtíží je možno stav s odstupem kontrolovat a vývoj porovnat.

Vlastní léčba:

Co jsou to křečové žíly?

Jedná se o vinuté, vakovitě rozšířené povrchové žíly postihující nejčastěji dolní končetiny.

Jak takové žíly vznikají a proč?

Ve skutečnosti se jedná o poruchu stavby žilní stěny projevující se hlavně v oblasti jedné její stavební komponenty - kolagenu. Přibývání žilních změn přispívá působení zvýšeného žilního tlaku při stání, a zvýšení nitrobřišního tlaku (těhotenství, některé operace), stejně jako změny na žilním systému po zánětech.

Při souběhu těchto mechanismů vzniká trvale zvýšený žilní tlak a následná chronická žilní nedostatečnost, která může vést i ke změnám výživy kůže, její pigmentaci až jejích defektům bércovým vředům. Samozřejmě zde hraje roli i dědičná disposice. Dále vznik varixů urychluje a zhoršuje dlouhé stání, těžká tělesná práce a opakované těhotenství.

Je možné působit preventivně proti vzniku a zvětšování žil?

Vzhledem k tomu, že není možno cíleně poruchu kvality žilní stěny ovlivnit (působí zde i dědičné faktory), spočívá prevence v zamezení postupu negativních změn pevnosti žilní stěny. Hlavní složkou této prevence je životospráva, pohybová aktivita, péče o tělo a redukce rizikových faktorů v zaměstnání.

Jaké jsou možnosti řešení žilních změn?

Vedle prevence, kterou nelze v žádném stadiu postižení žilního systému opomenout, je způsob řešení odlišný od míry postižení žilního systému.

Naše pracoviště umožňuje nezbytné detailní zhodnocení rozsahu a příčin žilních změn za pomoci digitálního pletyzmografického a ultrazvukového vyšetření a následně pak zvolit nejvhodnější taktiku a rozsah léčby.

Laserové operační řešení varixů umožňuje ambulantně provést operační výkon bez celkové anestezie (po operaci je pacient schopen chůze). Zákrok trvá celkem cca 1-3 hodiny.