Bezbolestná operace hemoroidů

Současný životní styl vede ke vzniku žilních onemocnění mezi která patří i rozšíření žil v prostoru konečníku – mluvíme o hemoroidech. Toto onemocnění dovede být zákeřné obtížemi a bolestmi, způsobuje krvácení, svědění a bolestivé zduření, která často postiženého vyřazuje z pracovních a společenských povinností. Hemoroidální obtíže mohou být i příznakem jiných onemocnění.

Nabízené léčení hemeroidů laserovou operací je nebolestivé, časově nenáročné. Výkon je krátkodobý, spojen většinou s několikahodinovým pobytem na klinice. Pacient je schopen následné běžné zátěže.

Pokyny před laserovou léčbou hemeroidů

  • celkové vyšetření spolu s vyšetřením konečníku pro zjištění případných komplikujících onemocnění
  • krátkodobá příprava střeva šetrným klyzmatem

Vlastní výkon je prováděn bezbolestně v poloze na boku miniinvazivním přístupem přístrojem „ULTROID“ americké firmy CABOT MEDICAL. Principem výkonu je, pomocí operační koncovky přístroje, vyvolaná aktivace biochemické reakce v místě výživných cév hemoroidálního uzlu na podkladě cílené aplikace mikroproudu. Následkem tohoto zásahu dochází k normalizaci prokrvení a funkce konečníku. Výkon nezpůsobuje viditelné jizvení ani hnisání. Při větším rozsahu je indikováno laserové snesení nadbytečné hmoty hemoroidálních uzlů.

Nevyžaduje pracovní neschopnost ani úpravu denního režimu.

Při běžném způsobu života a nekomplikovaném průběhu kontrola po 10-14 dnech.