Rozhovor s MUDr. Svitákem

  • Rozhovor s MUDr. Svitákem

V sanatorium plastické a estetické chirurgie v Chotovinách jsme navštívili plastického chirurga pana dr. Svitáka, který nám poskytl rozhovor, co následuje, když se rozhodneme pro operaci očních víček.

 

Dobrý den pane doktore, chtěla jsem se zeptat, jak se pozná, že jsem vhodným kandidátem na operaci víček?

Samozřejmým předpokladem pro plastickou operaci víček je dobrý zdravotní stav klienta(ky). Každému zákroku předchází konzultace se zkušeným plastickým chirurgem, který Vás vyšetří a k operaci tzv. indikuje. Když jsou u klientky výrazné kožní převisy na horních víčkách či velké váčky pod dolními víčky, tak je určitě vhodným adeptem na tuto operaci. V neposlední řadě hraje i velou roli genetika, kdy s povadlou kůží na horních víčkách „bojují“ i poměrně mladí lidé.

Jak se provádí samotná operace??

Chirurgický zákrok spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a odstranění tukových váčků, tzv. tukových prolapsů. Operovat můžeme horní či dolní víčka nebo současně oboje, dle místního nálezu. Zákrok se většinou provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách potřebujeme spolupráci operovaného

Při operaci na horních víčkách je řez veden tak, aby výsledná jizva probíhala v přirozené ohybové rýze. Operace trvá asi hodinu a pacient s doprovodem a v tmavých brýlích odchází domů.

Při operaci na dolních víčkách je řez veden souběžně s linií řas v odstupu asi cca 1 mm. Výkon na dolních víčkách trvá cca 80 minut, a jeho možné provést v místním znecitlivění. I zde to znamená, že po operaci budete propuštěna s odvozem domů.

Operaci na horních a současně na dolních víčkách doporučujeme provést v celkové anestzeii s hospitalizací do druhého dne. 

       

Kolik tento zákrok stojí.

 Horní víčka (pár)  stojí   9.800,-Kč (cena obsahuje samotný zákrok, lokální anestezii a pooperační balíček léků a krémů podporující hojení).            

 Dolní víčka (pár) stojí 12.000,- Kč  (rovněž je cena včetně samotného zákroku, lokální anestezie a pooperačního balíčku léků a krémů podporující hojení).                            

 Horní a dolní víčka stojí 26.800,- Kč (tento zákrok se provádí v celkové anestezii a zahrnuje operaci, celkovou anestezii a hospitalizaci do druhého dne a pooperační balíček   léků a krémů podporující hojení)

 

Na termíny do konce února 2017 připravuje naše klinika výrazné slevy. 

Horní víčka ambulantně - 8.100,-Kč

Dolní víčka ambulantně: - 10.200,-K

Horní a dolní víčka v celkové anestezii s 1 nocí pobytu: 23.800,-Kč

AKČNÍ CENY JSOU PLATNÉ DO KONCE ÚNORA 2017

Chtěla bych se zeptat jaká je doba léčení a za jak dlouho mohu jít po operaci očních víček do práce?

Po operaci očních víček doporučujeme zůstat v domácím léčení alespoň do vyndání stehů, což je pátý až sedmý den po operaci. Poté je možno se opět zapojit do běžného životního režimu. Po operaci přetrvávají otoky a modřinky, které se postupem času vstřebají-cca 1-3 týdny. Hojení je však velmi individuální a nelze tudíž předem říci dobu úzdravy. Fyzickou zátěž a sport doporučujeme vynechat na dobu 3 týdnů od operace.

Doma si pacient po dvou hodinách pravidelně přikládá vlhké studené obklady (gázové čtverečky namočené v ledové převařené vodě či  borové vodě, kterou si ještě před operací připraví a vloží do chladničky v uzavřené nádobě) a eventuelně upevňuje kolem hlavy elastickým obinadlem. Někteří pacienti s výhodou používají přes tento obvaz ještě chladící gelové polštářky, které lze koupit v každé lékárně. První týden po operaci je  nutné spát ve zvýšené poloze a nepředklánět se a dále je nutné na noc oči s obklady dobře zavázat elastickým obinadlem tak, aby byly dokonale chráněny.

Pozná okolí, že jsem podstoupila tuto operaci?

Ano, po operaci se můžou objevit otoky a krevní podlitiny, které  se při důkladném přikládání obkladů s kompresí elastickým obinadlem postupně vstřebávají v průběhu prvního týdne. Na první kontrolu u lékaře přichází pacient asi po 5-7 dnech, kdy jsou odstraněny stehy. Další kontroly následují dle stavu. Pacient se může zapojit do běžného režimu asi po jednom týdnu od zákroku. Po 10 dnech, dle posouzení místního stavu, je možné začít s líčením, které je někdy třeba i k zastření ještě narůžovělých jizviček (zejména v zevní části jizvy na horním víčku). Ty však postupně blednou, zjemňují se, až nakonec prakticky nejsou znatelné.

A bolí tato operace?

Samotná operace je ve většině případů velmi dobře snášena, příp. bolesti jsou tlumeny běžně dostupnými analgetiky.  (Ibalgin, Paralen)

Co mám dělat po operaci, aby se vše hezky zahojilo??

Dva týdny po plastické operaci víček je třeba začít s tlakovými masážemi jizviček ( inertní oční mast  a jemný tlak na vlastní jizvu +  jemný krouživý pohyb proti spodině). Eventuálně použít speciální gel na bázi silikonu, např. Strataderm.  

Ke sportování a zvýšené fyzické zátěži se pacient může vrátit po 2-3 týdnech. Tyto údaje vycházejí z běžného pooperačního průběhu. Rekonvalescence však je proces individuální a závisí nejen na daných schopnostech hojení organismu každého jedince, ale je i odrazem svědomitosti pacienta. Kouření výrazně zpomaluje proces hojení a je třeba aby každý pacient zvážil toto riziko. Pozitivní výsledek operace a oboustranná spokojenost je společným zájmem pacienta i operatéra.

Děkuji Vám za rozhovor. 

 

Chcete vidět, jak probíhá operace horních víček??